Час прочитання: 2 хвилини
Трилема блокчейну — це набір трьох проблем, які хвилюють людей:
➝ децентралізація (decentralization);
➝ безпека (security);
➝ масштабність (scalability).
Що таке трилема блокчейну?
Трилема блокчейну — це концепція, розроблена Віталієм Бутериним, яка пропонує набір з трьох основних проблем: децентралізація, безпека, масштабованість.
З ними спіткнулись розробники під час створення блокчейнів. Змусивши їх в кінцевому підсумку пожертвувати одним «аспектом» як компроміс для інших двох.
Широко поширена думка, що децентралізовані мережі можуть забезпечити лише дві з трьох переваг у будь-який момент часу щодо децентралізації, безпеки та масштабованості.Однак постійні інновації в децентралізованій екосистемі привели до різноманітних рішень рівня 1 та рівня 2, які долають ці перешкоди, щоб раз і назавжди вирішити трилему таким чином:
Децентралізація.
Замість того, щоб ними керувала одна організація, блокчейни розподіляють контроль над мережею однаково для всіх учасників.
Безпека.
Мережі блокчейну повинні мати надійний захист, який запобігає захопленню зловмисних структур.
Масштабність.
Блокчейни повинні підтримувати величезну кількість транзакцій і користувачів. без зволікань внаслідок збільшення комісій і часу транзакцій.
Для деяких криптовалют досягти всіх трьох аспектів — неможливо, принаймні, найближчим часом. Однак все ще є розробники з амбіціями, які вважають, що мережі блокчейну можуть мати всі три й більше аспекти. Одним із прикладів криптовалютного проєкту, який рекламує, що вони вирішують трилему блокчейну, є Algorand.
Оригінал:
Коментарі
Дописати коментар